Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиРантак

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ранітидин (ranitidine);

N-[(2[[[5-диметил аміно) метил]фурфурил]-тіо]етил]-N'-метил-2-нітро-1,1-етилендіамін;

основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі, круглі таблетки оранжевого кольору в плівковій оболонці;

склад: 1 таблетка містить 150 мг або 300 мг ранітидину у вигляді ранітидину гідро хлориду;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, барвник Опадрі оранжевий 80 W53259 AMB, тальк очищений, вода очищена.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки і гастро-езофагеальної рефлюксної хвороби. Антагоністи Н2-рецепторів. Код АТС А 02В А 02.

Фармакологічні властивості. Активний компонент препарату − ранітидин − ефективний блокатор гіста мінових Н2-рецепторів.

Фармакодинаміка. Механізм дії ранітидину полягає в конкурентному оборотному інгібуванні дії гістаміну на Н2-рецептори мембран парієтальних клітин слизової оболонки шлунка. Ранітидин знижує базальну і стимульовану секрецію соляної кислоти, зменшуючи об'єм шлункового соку, спричинений подразненням барорецепторів (розтягнення шлунка), харчовим навантаженням, дією гормонів і біогенних стимуляторів (гастрин, гістамін, пентагастрин, кофеїн). Препарат знижує активність пепсину і посилює захисні механізми слизової оболонки шлунка. Він сприяє загоюванню пошкоджень слизової оболонки, спричинених дією соляної кислоти, шляхом зменшення шлункової секреції і збільшення утворення шлункового слизу. Під дією ранітидину у слизу збільшується вміст глікопротеїнів, відбувається стимуляція секреції гідро карбонат іонів слизової оболонки шлунка та ендогенного синтезу в ній простагландинів, стимулюються процеси регенерації.

Фармакокінетика. Всмоктування ранітидину після перорального застосування відбувається швидко і не залежить від вживання їжі. Препарат має ефект першого проходження через печінку (приблизно 70% введеної дози). Максимальна концентрація препарату в плазмі крові при пероральному прийомі 150 мг досягається через 1-3 години і становить 300-550 нм/мл; при пероральному прийомі 300 мг – через 1-3 години і становить 950 нм/мл. Одноразова доза (150 мг) пригнічує секрецію шлункового соку протягом 12 годин.

При пероральному прийомі біодоступність ранітидину становить 50%; зв'язок з білками плазми не перевищує 15%; період напів виведення препарату становить 2-3 години. 60- 70% прийнятої дози виводиться із сечею, 35% виділяється нирками у незміненому стані і частково – у вигляді метаболітів.

Ранітидин проникає крізь плаценту, виділяється з грудним молоком.

Показання для застосування.

Пептична виразка шлунка і дванадцяти палої кишки в разі відсутності Helicobacter pilori або як профілактичний засіб при неможливості ерадикації H. pilori;

гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);

синдром Золлінгера-Еллісона;

не виразкова диспепсія;

хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення.

Спосіб застосування та дози. Для лікування пептичної виразки шлунка або дванадцяти палої кишки (при відсутності H. pilori) препарат призначають по 150 мг 2 рази на добу (вранці і ввечері) або 300 мг перед сном. Дітям: доза, що рекомендується для лікування пептичної виразки, становить від 2 мг/кг до 4 мг/кг 2 рази на добу; максимальна добова доза – 300 мг. Тривалість лікування виразки шлунка – 4-8 тижнів, виразки дванадцяти палої кишки – 4-6 тижнів.

Для профілактики загострення виразкової хвороби (у разі неможливості ірадикації

H. pilori) призначають по 150 мг препарату перед сном (або по 150 мг 2 рази на добу).

При синдромі Золлінгера-Еллісона початкова доза становить 150 мг 4 рази на добу, у разі необхідності добова доза може бути підвищена до 600 мг. Підбір дози здійснюють індивідуально.

При загострені гастроезофагеальної рефлюксної хвороби призначають по 150 мг 4 рази на добу протягом 4-8 тижнів. Підтримуюча терапія при ГЕРХ – по 1 таблетці (150 мг) 1 раз на добу протягом 12 місяців.

Для лікування не виразкової диспепсії призначають по 150 мг 2 рази на добу або по

300 мг один раз на добу протягом 2-4 тижнів. При відсутності позитивного ефекту або навіть погіршенні стану хворого слід провести повне обстеження пацієнта.

При загострені хронічного гастриту з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка призначають по 1 таблетці 150 мг 2 рази на добу або по 1 таблетці 300 мг 1 раз на добу. Курс лікування – 2-4 тижні.

Для хворих із порушенням функції нирок (з кліренсом менше 50 мл/хв) доза, що рекомендується, становить 150 мг на добу.

Побічна дія. Як правило, Рантак добре переноситься хворими. Проте не виключаються зазначені нижче побічні явища.

З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у роті, нудота, запор, діарея, минущі та оборотні порушення функції печінки, минущі зміни показників функціональних печінкових проб. Описані поодинокі випадки гострого панкреатиту, оборотного гепатиту (з жовтухою або без неї).

З боку центральної нервової системи: рідко − головний біль, запаморочення, підвищена втомлюваність, сонливість. У поодиноких випадках: оборотна сплутаність свідомості, шум у вухах, дратівливість. У пацієнтів літнього віку описані окремі випадки нечіткості зорового сприйняття, пов'язаного з порушенням акомодації.

З боку системи кровотворення: у поодиноких випадках – оборотна тромбоцит опенія, лейкопенія, окремі випадки агранулоцит озу, панцитопенії.

З боку серцево-судинної системи: поодинокі випадки виникнення брадикардії, атріо-вентрикулярної блокади, асистолії.

Алергічні та імунопатологічні реакції: зрідка – висип, кропив'янка, ангіо невротичний набряк, бронхоспазм, анафілактичний шок, артеріальна гіпотензія.

З боку ендокринної системи: дуже рідко – набухання або відчуття дискомфорту в грудних залозах у чоловіків, гіперпролактинемія, гінекомастія, зниження лібідо, імпотенція.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до ранітидину;

злоякісні захворювання шлунка;

вагітність та годування груддю.

Передозування. Передозування препарату не призводить до особливих наслідків. У разі необхідності проводять адекватну симптоматичну і підтримуючу терапію.

Особливості застосування. Лікування антагоністами Н2-рецепторів може маскувати клініку раку шлунка, тому у пацієнтів з виразкою шлунка та/або дванадцяти палої кишки, а також у пацієнтів середнього віку при зміні або появі нових симптомів диспепсії перед початком лікування Рантаком необхідно виключити можливість малігнізації.

Швидке введення препарату в деяких випадках може спричинити брадикардію у пацієнтів, схильних до порушення серцевого ритму.

Слід уникати призначення Рантаку хворим на гостру порфірію в анамнезі.

З обережністю призначати хворим з порушенням функції нирок. Рекомендується зменшення доз, що призначаються.

Вагітність та лактація. Застосування препарату в період вагітності можливо тільки за життєвими показаннями; матерям, які годують грудним молоком, за суворими показаннями з одночасним припиненням грудного вигодовування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рантак не пригнічує активності ферментної системи печінки, пов'язаної із цитохромом Р 450, тому він не посилює дію препаратів, що метаболізуються в печінці за участі цієї ферментної системи, таких як: діазепам, фенітоїн, пропранолол, лігнокаїн, теофілін, варфарин.

При одночасному застосуванні з антацидами перерва між прийомами антацидів і ранітидину повинна бути не менше 1-2 годин.

При одночасному прийомі Рантаку з метапрололом, концентрація останнього в сироватці крові збільшується на 80-50% і збільшується період його напів виведення.

Рантак зменшує всмоктування інтраконазолу і кетоконазолу.

Паління знижує ефективність ранітидину.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 300С у сухому, недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток в алюмінієвому стрипі; по 2 або по 5 стрипів у картонній коробці.

Виробник. Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд).

Адреса. Ворлі, Мумбай, 400 030, Індія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus