Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Трамол

-


Трамол

Код: N02AX02

Анальгетики


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та раціональна хімічна назва: трамадол;(±)-транс-2-[(диметил аміно) метил]-1-(µ-метоксифеніл) циклогексанолугідро хлорид);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин;

cклад: 1 мл розчину містять трамадолу гідро хлориду 50 мг;

допоміжні речовини: натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Анальгетики. Опіоїди. Трамадол. АТС N02A X02.

Фармакологічні властивості. Трамол – це сильнодіючий опіоїднийанальгетик центральної дії. Фармакодинаміка. Анальгезуючий ефект Трамолу настаєшвидко (через 15–30 хвилин) і триває 3–5 годин. В його механізмі основними єдва ефекти. Перший - зв’язування трамадолу зі специфічними μ-, δ- таκ-опіоїдними рецепторами, що зумовлює утруднення передачі ноцицептивних (больових) нервових імпульсів в ЦНС. Другий - порушення зворотного захопленнянорадреналіну, що викликає його кількісне збільшення в ЦНС і підсиленнянисхідного антиноцицептивного ефекту, тобто гальмування передачі больових імпульсів. Відбувається збільшення вивільнення серотоніну. Крім анальгетичного, Трамолчинить також седативний і протикашльовий ефект.

Трамол у терапевтичних дозах не пригнічує дихання та моторику травного тракту, не впливає на серцево-судинну систему.

Фармакокінетика. Після внутрішньом’язового введеннятрамадол швидко та повністю абсорбується з місця введення. Біодоступність прицьому становить майже 100%. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 45 хвилин. Об’єм розподілу 203 ± 40 л. Зв’язування з білками плазми становить 20%. Трамадол проникає крізь гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. Трамадол метаболізується та виділяється з грудним молоком (0,02% трамадол та 0,1%-0-дем етильований метаболіт). Трамадол виводиться переважно ізсечею (до 90%). Період напів виведення приблизно 6 годин. У пацієнтів віком понад 75 років цей період збільшується до 8,4 години, у хворих із цирозом печінки 13,3±4,9 години, із нирковою недостатністю (кліренс креатині ну менше 5мл/хвилину) 11±3,2 години.

Показання для застосування. Сильний та середньої інтенсивності гострий або хронічний біль, наприклад при травмах (рани, переломи), невралгіях, пухлинах та інфаркті міокарда; біль, викликаний діагностичними і терапевтичними втручаннями.

Спосіб застосування та дози. Ін’єкції проводять внутрішньо венно, внутрішньом’язово або підшкірно.

Дозування індивідуальне і визначається ступенем болю. Якщолікар не призначає особливої схеми, звичайно призначають по 2 мл 1 – 3 рази надобу. Дорослим та дітям після 14 років вводять внутрішньо венно повільно або увигляді крапельних інфузій. Дітям віком від 1 до 14 років вводять по 1 – 2мг/кг маси тіла. Добова доза не повинна перевищувати 400 мг.

При порушенні функції нирок або печінки дозу слід зменшувати залежно від ступеня захворювання.

Трамол не можна застосовувати довше необхідного для лікування часу.

Побічна дія. Можуть з’явитися підвищене потовиділення, запаморочення, нудота, блювання, сухість у роті та стомленість. Рідко можуть мати місце прискорене серцебиття, постуральні гіпотензії абокардіоваскулярний колапс. У виняткових випадках можуть з’явитися конвульсії.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якої складової частини препарату.

Ліки не можна призначати віком дітям до 1 року. Трамол неможна застосовувати при гострій інтоксикації алкоголем, снодійними засобами, анальгетиками та іншими ліками, що впливають на центральну нервову систему.

Передозування. При застосуванні дози, що значно перевищує рекомендовану, може з’явитися пригнічення дихання, зниження артеріального тиску, тахікардія, колапс, кома, судоми, міоз або мідріаз. Для лікування забезпечити прохідність дихальних шляхів (при необхідності виконуютьінтубацію). Штучна вентиляція легень. Антидот – налоксон (0,04% 1 мл).

Проводити корекцію порушеної гемодинаміки. При судомах –діазепам (0,5 % – 2 мл).

Особливості застосування. Під час лікування заборонено займатися видами діяльності, які вимагають підвищеної уваги, швидкості психічних та рухових реакцій. Хворі з конвульсіями центрального генезу повиннізнаходитись під наглядом. У випадку тривалого застосування не можна виключити можливість розвитку лікарської залежності. Препарат слід з осторогою призначати хворим з підвищеною чутливістю до наркотичних анальгетиків та літнім людям. При порушенні функції нирок і печінки слід знизити дозу. Вагітним та жінкам, вперіод лактації лікар може призначити Трамол тільки тоді, коли це життєво необхідно.

Вплив на здатність керувати авто транспортом та працювати зі складними механізмами

Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування авто транспортом та роботи зі складними механізмами (зменшується швидкість реакції).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Трамол не можна комбінувати з інгібіторами МАО. При одночасному застосуванні ліків, що пригнічують ЦНС (транквілізатори, снодійні засоби), а також алкоголю можливий синергічний ефекту вигляді підвищеного седативного ефекту, а також підвищеної анальгетичної дії.

При одночасному застосуванні Трамолу та нейролептиків (аміназин, левомепромазин) інколи спостерігались судоми. Карбамазепін зменшує анальгетичний ефект Трамолу.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25 0С, в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності– 2 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus