Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиЙод

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: iodum;

основні фізико-хімічні властивості: рідина червоно-бурого кольору з характерним запахом;

склад: 1 мл розчину містить йоду 0,05 г;

допоміжні речовини: калію йодид, спирт етиловий 96%, вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий 5%.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби.

Код АТС D08A G03.

Фармакологічні властивості. Препарат містить елементарний йод, для якого характерними є протимікробна, місцева подразнювальна та відтяжна дії. При нанесенні на шкіру і слизові оболонки препарат обумовлює подразнювальну дію і може викликати рефлекторні зміни в діяльності організму. Проникаючи, йод активно впливає на обмін речовин, посилює процеси дисиміляції.

Показання для застосування. Застосовують зовнішньо як антисептичний, подразнювальний засіб при запальних та інших захворюваннях шкірита слизових оболонок, для обробки операційного поля, для профілактики інфікування невеликих ушкоджень цілосності шкіри, для зменшення запальних процесів при міозитах, невралгіях (виявляє відтяжний ефект).

Спосіб застосування та дози. При зовнішньому застосуванні йодом змочують ватний тампон, який використовують для обробки уражених ділянок шкіри.

Побічна дія. При тривалому застосуванні йоду можлива поява нежитю, кропив’янки, набряку Квінке, слино- та сльозотеча, висипи на шкірі.

Протипоказання. Підвищена чутливість дойоду, особливо у пацієнтів зі світлим волоссям. Також препарат протипоказаний при фурункульозі, вугровому висипі, геморогічному діатезі, кропивниці, гіпертиреозі, аденомі щитовидної залози, нирковій недостатності, діабетичній виразці шкіри.

Передозування. При передозуванні можливі явища йодизму, подразнення, опіки.

Особливості застосування. Слід бути обережним при застосуванні йоду на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в препараті, може викликати опіки, сильне подразнення.

Не слід застосовувати на великих ділянках шкіри через можливий розвиток опіку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, що містять органічні сполуки, може спостерігатися денатурація білкових компонентів.

Умовита термін зберігання. Зберігають у захищеному від світла, прохолодному (8-15°С) та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus