Діагностика раку молочної залози - складний процес для лікаря та пацієнта.
Рак молочної залози
Онкомаркери при виявленні раку молочної залози далеко не завжди дають правильний результат, хоча в поліклініках їх нерідко призначають з метою діагностики, більш повну картину захворювання показують інструментальні методи дослідження - УЗД, мамографія, біопсія, заявила хірург, маммолог-онколог Наталія Германович.
"Онкомаркери, які рутинно призначають, в цьому випадку, на превеликий жаль, не специфічні. У пацієнтки може бути злоякісне пухлинне захворювання, але онкомаркер мовчатиме. І навпаки, при доброякісному процесі він може бути трохи завищений, а пацієнтка переживатиме з цього. з приводу", - розповіла Германович.
Вона пояснила, що підвищення показника онкомаркера СА 153, який найчастіше призначають за підозри на рак молочної залози, не завжди говорить про наявність проблеми. Підвищення може спровокувати навіть похибку дієти.
"Звичайно, ми будемо ретельно обстежувати таку пацієнтку, але специфічності цього аналізу немає. Все ж таки золотим стандартом діагностики поки що залишаються інструментальні системи", - каже лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою