Люди зі світлим кольором очей повинні захищатись від впливу сонця.
Меланома ока
Рак може розвинутись практично в будь-якому місці тіла, якщо клітини набудуть здатності ділитися та розмножуватися з надмірною швидкістю. Навіть очі можуть постраждати, але причини залишаються менш зрозумілими. Наука показала, що люди з трьома кольорами райдужної оболонки більш сприйнятливі до раку шкіри та очей.
Меланома ока виникає, коли пігментні клітини у власних очах діляться і розмножуються дуже швидко.
При цьому утворюється грудка тканини, відома як пухлина. Не зовсім зрозуміло, чому це відбувається, але такі фактори можуть збільшити ризик цього. Якщо у вас блакитні, сірі чи зелені очі, у вас більш високий ризик розвитку меланоми ока порівняно з людьми з карими очима.
Додатковим фактором, пов'язаним із захворюванням, є біла або бліда шкіра, при цьому дослідження показують, що частіше страждають люди зі світлою шкірою.
Люди, які мають аномальні коричневі плями на райдужній оболонці, також мають вищий ризик розвитку меланоми. Хоча причини цього підвищеного ризику не зрозумілі, зрозуміло, що колір очей може визначати ризик пошкодження людини УФ-випромінюванням.
Оскільки у людей зі світлою шкірою та очима менше меланіну в шкірі, вони більш схильні до сонячних опіків. Прогноз людини залежатиме від кількох різних факторів, включаючи розмір пухлини, її місцезнаходження та ступінь поширення хвороби.
Меланома, базально-клітинна карцинома та плоскоклітинна карцинома є найпоширенішими видами раку шкіри. Показники всіх трьох захворювань збільшилися за останні три десятиліття через глобальне збільшення тривалості життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою