Зайва вага або ожиріння під час вагітності матері можуть негативно позначитися на фізичному та інтелектуальному розвитку дитини.
Такого висновку дійшли американські вчені, статтю яких опублікував науковий журнал Journal of Developmental Origins of Health and Disease.
Дослідники вивчили стан здоров'я 368 жінок під час вагітності, а також те, наскільки відповідають віковим нормам хлопчики, що народилися у них, віком від 3 до 7 років. Крім цього, вчені досліджували матеріальний стан матерів, екологію та умови проживання сімей піддослідних.
Фахівці встановили, що приблизно у віці 3 років координація рухів усіх синів матерів, у яких під час вагітності лікарі відзначали суттєву надмірну вагу або ожиріння, була гіршою, ніж у інших дітей. У віці 7 років вчені знову оцінили їх моторні навички та, крім того, провели серію тестів на визначення рівня IQ.
З'ясувалося, що моторні навички у хлопчиків, народжених від вагітних з ожирінням, прогресували, але в розумовому розвитку вони, як і раніше, відставали від норми. Результати тестів IQ відставали від усереднених цього віку загалом п'ять балів.
"Для нас було важливо виявити відмінності обміну речовин вагітних із надлишком ваги та її нормою. Вчені звертали увагу на наявність запальних процесів в організмі майбутніх матерів, яким чином на обмін речовин впливає стрес, викликаний вагітністю, вивчалися можливі гормональні розлади, зокрема рівень інсуліну та цукру в організмі", – розповіла Елізабет Уайден, один із авторів дослідження, співробітник Техаського університету (США).
Вчені підкреслюють, що навіть несуттєве відставання від інтелектуального розвитку дітей, народжених від матерів з ожирінням, може негативно вплинути на професійний успіх у дорослому житті.