І це аж ніяк не жарти.
Ви ніколи не прокидалися через те, що дуже хочете пити? Це відбувається через те, що вночі ваше тіло втрачає рідину, яка через пори шкіри та дихальні шляхи (ніс, рот) випаровується прямо у повітря або вбирається у простирадла. Щодо дихання, процес втрати рідини пояснюється приблизно так: У наших легенях знаходиться гаряче повітря, температура якого дорівнює приблизно 36,7 °С. Це повітря – ще й вологе.
Повітря, яке ми вдихаємо під час сну, найчастіше прохолодніше температури нашого тіла. Різниця температур між повітрям, прогрітим нашими легенями, і повітрям у спальні якраз і є причиною, через яку волога з нашого тіла витягується. За кожен видих ми втрачаємо приблизно 0,02 г вологи, що може здатися зовсім незначною вагою.
З вуглекислим газом все відбувається трохи за іншою схемою, але і в його випадку має місце зниження ваги. Всі знають, що ми вдихаємо кисень (2 атоми), а видихаємо вуглекислий газ (3 атоми). Тобто на кожному видиху ми втрачаємо на один атом більше, ніж вдихаємо. Один атом – це мізерно мало, але за видих людина випускає приблизно мільярд трильйонів атомів, і проста математика показує, що це майже 0,7 кілограми щоночі.
А ви знали цей факт?