Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Методи профілактики артеріальної гіпертонії

17:00, 20 Січ 2021 · Категорія: Жіноче здоров'я, Чоловіче здоров'я, Лікування · Переглядів 4296 · 

Дуже важливо виявити проблему та вчасно розпочати лікування

Методи профілактики артеріальної гіпертонії

Методи профілактики артеріальної гіпертонії



Пацієнтам, які страждають на артеріальну гіпертонію дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря для вирішення питання про правильний вибір лікарського препарату. Разом з тим, слід пам'ятати, що успіх лікування залежить не тільки від лікаря. Пацієнти часто задаються питанням, чи існують методи профілактики артеріальної гіпертонії, чи може сам пацієнт активно брати участь в процесі лікування?

У попередженні артеріальної гіпертонії важлива роль в ряді випадків відводиться способам подолання артеріальної гіпертонії без застосування лікарських препаратів, тобто немедикаментозним методам лікування.
В першу чергу, такі підходи рекомендовані для профілактики підвищення артеріального тиску, особливо в тих випадках, коли при вимірюванні рівень АТ тільки починає перевищувати поріг нормальних величин (130/85 мм рт. Ст), тобто коли АГ ще не проявляє себе повною мірою. Якщо при випадковому вимірюванні або перевтомі після напруженого робочого дня АТ досягає 130-139 / 85-89 мм.рт.ст.- це вагомий привід звернути на себе увагу і продумати, які особливості сформованого способу життя і вкорінені звички можуть в подальшому призвести до розвитку гіпертонічної хвороби.

Особливо важливо застосування немедикаментозних підходів для осіб з наявними супутніми чинниками ризику розвитку серцево-судинних ускладнень.
Це, як нам вже добре відомо, вік і стать пацієнтів: чоловіки старше 55 років і жінки старше 65 років, підвищений рівень холестерину в крові, цукровий діабет, куріння, ожиріння, малорухливий спосіб життя.
Крім того, слід пам'ятати, що немедикаментозні методи можна і потрібно застосовувати не тільки для профілактики розвитку артеріальної гіпертонії: вони рекомендовані всім пацієнтам, незалежно від тяжкості артеріальної гіпертонії і супутнього лікарського лікування, так як вони направлені не тільки на те, щоб попередити розвиток артеріальної гіпертонії , а й посилити ефект вже прийнятих лікарських препаратів, знизити кількість прийнятих ліків.

Відповідь на питання про те, яке коло заходів охоплюють немедикаментозні способи подолання артеріальної гіпертонії, криється в понятті "спосіб життя" людини, який включає в себе і стиль життя, і ставлення до самого себе і до оточуючих, що склалися звички і уподобання.
Дотримання рекомендацій щодо здорового способу життя вимагає від пацієнта переглянути і подолати звичний розпорядок дня, проявити силу волі. Перш за все - це зміна якості життя: необхідно змусити себе відмовитися від малорухливого способу життя і шкідливих звичок. Пацієнтам з підвищеним артеріальним тиском не рекомендується робота в нічну зміну, галаслива обстановка, праця, пов'язана з частими відрядженнями, психоемоційні перевантаження. Правильний режим дня передбачає зменшення часу роботи з комп'ютером, відмова від тривалого перегляду телепередач, повноцінний нічний сон.

Важлива роль відводиться збільшенню фізичної активності. Регулярні фізичні тренування корисні як для профілактики підвищення артеріального тиску, так і при лікуванні артеріальної гіпертонії. У нетренованих осіб з нормальним артеріальним тиском, що ведуть малорухомий спосіб життя, ризик розвитку артеріальної гіпертонії на 20-50% вище, ніж у тих, які ведуть більш рухливий спосіб життя. Тим часом, фізичні тренування, навіть якщо вони носять помірний характер, можуть знизити артеріальний тиск на 5-10 мм рт. ст. Сприяють зниженню артеріального тиску аеробні вправи невисокої інтенсивності. Такі м'які навантаження як швидка ходьба, плавання протягом 30-45 хв. 3-5 раз в тиждень, більш фізіологічні, ніж інтенсивні форми навантажень, наприклад біг. Не рекомендуються так звані статичні ізометричні навантаження, наприклад вправи зі штангою. Важливо знати, що перенесення і підйом вантажів може сприяти підвищенню артеріального тиску.
Слід знати, що поява при фізичних тренуваннях задишки, больових відчуттів в грудній клітці, в області серця, перебоїв в роботі серця вимагає негайного припинення навантажень і звернення до лікаря. Методика фізичних навантажень і збільшення фізичної активності повинні обов'язково узгоджуватися з лікарем і методистом з лікувальної фізкультури.

Крім фізичної активності, важлива роль в оздоровленні способу життя відводиться дієтичному харчуванню. Необхідна умова правильного харчування - регулярний прийом їжі, не рідше 4 разів на день. Чи не наїдайтеся перед сном. Вечеряти слід не пізніше, ніж за 2 години до сну. Пізня вечеря призводить в активний стан травні залози, кров переміщується до органів черевної порожнини, що може порушити повноцінний нічний відпочинок і привести до порушення дихання, важким сновидінь, а надлишок невитрачених калорій призводить до ожиріння. Як правило, люди з надмірною вагою частіше страждають на артеріальну гіпертонію, атеросклероз судин серця і головного мозку, у них досить рано може розвиватися цукровий діабет.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
У жінки різко почало випадати волосся. Що робити?
9:30
Чи справді статевий акт може спричинити цистит
12:30
Поради, котрі подолають нетримання сечі в жінок
7:30
Секрети, які допоможуть зберегти шкіру молодою і красивою
6:30
Хвороба яєчників, яку ніщо не може перемогти
6:30
Виявлено дивну причину облисіння жінок
10:30
Причини раннього клімаксу у жінок
6:30
Причини захворювання жінок на міому матки
0:20
Гінекологія та УЗД. Коли варто йти на діагностику
12:15
Що треба робити, щоб не випадало волосся
9:00
Перші сигнали алкогольної залежності
15:30
Як мед може нашкодити організму?
21:00
Молочні продукти для жінок із менопаузою
14:00
Причини безсоння у жінок до 40 років
0:40
Неправильне поєднання продуктів для здоров'я
0:40
Причини ранньої менопаузи до 45 років
21:00
Відмова від шапки може нашкодити здоров'ю
14:00
Поширені помилки під час чистки вух
11:00
Фактори, які пришвидшують появу сивини
21:00
Що нігті можуть розповісти про здоров'я?
22:00
Ревматоїдний артрит частіше виникає у жінок
14:00
Несподівана користь поцілунків
6:20
Молоді жінки схильні до мігренозного інсульту
14:00
Поради для покращення сну у похилому віці
12:30
Випадіння вій свідчить про хвороби
0:20
Причини обмеження молока для дорослих людей
19:45
Як зменшити споживання солі?
15:30
Нова небезпека солодкої газованої води
7:00
Зовнішні ознаки хворих суглобів
20:30
Звички, які порушують обмін речовин
19:45
Алкогольні настойки шкодять організму більше, ніж горілка
11:00
Небезпечна білизна для жінок
9:00
Користь частого вживання сухофруктів
17:00
Гормональні порушення, які призводять до набору ваги
23:30
Гінекологи розповіли, що робити з раннім клімаксом
21:00
Як не набрати вагу під час відмови від куріння?
19:45
Для правильної гідратації організму потрібно пити саме воду
14:00
Вік, коли людина активно старіє
7:00
Вплив вживання алкоголю на сон
11:00
Позбуваємось від другого підборіддя без операції
Здоров'я в соцмережах: