Наша пам'ять може зберігати запахи, звуки, розмови та картинки. Згодом ці цінні спогади дозволяють нам ностальгувати, згадуючи важливі моменти життя.
Теплі життєві спогади
Дослідження вчених з Рокфеллерівського університету показали, що складна пам'ять у нашому мозку складається з цілого та його невеликих частин. Загальний досвід, тобто спогади, зберігаються в гіпокампі, який довгий час вважали місцезнаходженням всієї пам'яті. Але окремі найдрібніші фрагменти спогадів знаходяться в іншому місці – у префронтальній корі. Отримані висновки показують розподільчий характер обробки пам'яті в мозку і забезпечують нове уявлення процесу відтворення спогадів, який не такий вивчений, як зберігання всієї пам'яті.
Технічні обмеження досі не дозволяли вченим досліджувати пам'ять як розподіл її фрагментів. І ось тепер розроблені нові методи одночасного запису управління активністю нейронів у кількох ділянках мозку. Досліди проводили із лабораторними мишами. Вони показали, що для зберігання та формування переживань необхідна активація префронтальних нейронів. У момент, коли миша стикалася з якимись деталями, які допомагали їй воскресити загальні спогади, префронтальні нейрони зв'язувалися з гіпокампом.
Те саме відбувається і в мозку людини. Якщо ми відчуємо запах якоїсь специфічної страви, яку подавали під час нашого романтичного пам'ятного побачення років 15 тому, все це побачення негайно з'явиться у спогадах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому добре бути старшою дитиною?
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини