Вчені з Університету штату Орегон виявили, що синє світло від екранів гаджетів може негативно вплинути на здоров'я людини. У тому числі прискорити старіння
Фахівці з Університету штату Орегон знайшли докази того, що світло, яке походить від екранів смартфонів та інших цифрових пристроїв, може вплинути на основні клітинні функції організму людини. Як зазначає старший автор цього дослідження, доктор Ядвіга Гібултович, мобільні апарати, ноутбуки, телевізори можуть згубно впливати на безліч клітин організму, у тому числі на клітини мозку, шкіри, жирові клітини.
На прикладі плодових мушок вчені продемонстрували, що під впливом синього світла у них змінюється кількість специфічних метаболітів, тобто хімічних речовин, необхідні для правильного функціонування клітин. У результаті мушок активувалися гени, що захищають їх від стресу. При цьому ті комахи, яких тримали у темряві, жили довше.
Зокрема, в ході дослідження виявилось, що рівень метаболіту сукцинату у мушок збільшився, а показники глутамату знизилися. За словами Гібултовича, сукцинат потрібен для того, щоб створювати паливо, необхідне для зростання та роботи кожної клітини. Глутамат відповідає за зв'язок між нейронами мозку.
Результати цього дослідження показують, що після дії синього світла клітини раніше гинуть. Це може призвести до раннього старіння організму, якщо він піддаватиметься дії дуже великої кількості такого світла.
Водночас експерт зазначив, що люди порівняно з мухами піддаються все-таки не такому інтенсивному впливу синього світла. Тому пошкодження їх клітин може бути не таким сильним.