Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Диспітуїтарній синдром пубертатного періоду

Категорія: 

Диспітуїтарній синдром пубертатного періоду (юнацький базофілізм, гіпоталамічний синдром пубертатного періоду) - симптомокомплекс обмінно-гормональних порушень, характерних для гіперкортицизму. Підвищене вироблення гормонів гіпофіза зумовлене тимчасовим гормональним напруженням у функціонуванні системи взаємозв'язку між вищими регуляторними центрами - гіпоталамусом і гіпофізом - та органами, які ними регулюються, - наднирковиками і статевими залозами. Формується найчастіше у підлітків на фоні ожиріння. Сприяють його формуванню ангіна, ревматизм, інші інфекційні захворювання.

Клініка диспітуїтарного синдрому пубертатного періоду



Характерний доброякісний перебіг порівняно з синдромом Іценка-Кушінга, наявність ожиріння з рівномірним розподілом жиру, округлість обличчя, смуги розтягнення на шкірі живота, стегон, грудей, акне, фурункульоз; у дівчат - легкі прояви гірсутизму, порушення менструального циклу. Є також симптоматика ураження діенцефальної ділянки мозку - спрага, поліфагія, підвищення температури тіла, несталість артеріального тиску із схильністю до гіпертензії.

Лікування диспітуїтарного синдрому пубертатного періоду



Дієтотерапія - обмеження вуглеводів та жирів у дієті, як при ожирінні; за необхідності - антибіотики (якщо є запальний процес в діенцефальній ділянці); дегідратаційна терапія, антигістамінні препарати, трансорбітальний електрофорез кальцію хлориду, парлодел. З метою зменшення апетиту рекомендують пероральну оксигенотерапію у вигляді кисневої піни.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus