Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Легеневе серце

Категорія: 

Легеневе серце - гіпертрофія правого шлуночка серця, зумовлена захворюваннями, які порушують функцію і структуру легень, за винятком випадків, коли легеневі зміни самі є наслідком ураження лівих відділів серця або його вроджених вад.

Клініка легеневого серця



Гостре легеневе серце виникає при тромбоемболії легеневої артерії.
Хронічне легеневе серце розвивається поступово, протягом 10-30 років, у хворого на хронічний обструктивний бронхіт, емфізему легень, пневмосклероз, бронхіальну астму з тяжким перебігом і частими загостреннями. При ураженні судин малого кола кровообігу з легеневою гіпертензією (вузликовий періартеріїт, первинна легенева гіпертензія тощо) формується васкулярний тип легеневого серця. Торакодіафрагмальний тип розвивається при кіфосколіозі, синдромі Піквіка, торакопластиці. Розлади дихання ведуть до погіршення насичення крові киснем (гіпоксемія) з накопиченням вуглекислоти (гіперкапнія). У клінічній картині на перше місце виходять дихальна і правошлуночкова серцева недостатність. Дані ЕКГ свідчать про перенавантаження правого шлуночка. При рентгенологічному дослідженні визначають гіпертрофію правого шлуночка.

Лікування легеневого серця



Лікування спрямовують на пригнічення інфекційно-запальних процесів при хронічних неспецифічних захворюваннях легень, ліквідацію обструктивного синдрому і боротьбу з дихальною недостатністю. При гіпертензії малого кола кровообігу використовують еуфілін, теопек, гепарин, нітросорбід, ніфедипін, сиднофарм. Для боротьби з гіпоксією призначають кисневу терапію. При правошлуночковій недостатності використовують в першу чергу сечогінні засоби (гіпотіазид, фуросемід, діакарб, тріампур).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus