Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Пневмоторакс

Категорія: 

Пневмоторакс - скупчення повітря в плевральній порожнині, яке спричинюється травмою грудної клітки чи захворюванням легень. Розрізняють відкритий і закритий пневмоторакс. При відкритому пневмотораксі відбувається повне спадіння легень, а при закритому - часткове або повне. Іноді виникає клапаннии пневмоторакс, коли об'єм скупченого повітря в плевральній порожнині з кожним вдихом наростає, а отвір функціонує як вентиль. У таких випадках внутрішньогрудний тиск швидко стає додатним, безперервно збільшується; легеня повністю спадається, а середостіння зміщується в здоровий бік.
Травматичний пневмоторакс може бути зовнішнім або внутрішнім, закритим, відкритим і клапанним.

Клініка пневмотораксу


Клінічна картина травматичного пневмотораксу залежить від характеру пошкодження. Закритий пневмоторакс характеризується розвитком помірно вираженої задишки, ціанозу, тахікардії. При перкусії визначають коробковий звук, при аускультації - ослаблене дихання. Відкритому пневмотораксу властивий тяжкий перебіг, який зумовлений розвитком плевропульмонального шоку. При обстеженні в ділянці рани чути свистячий звук від входу і виходу повітря в плевральну порожнину під час дихання. Для клапанного пневмотораксу характерні швидке наростання розладів дихання і серцево-судинної діяльності, які проявляються тяжкою задишкою, значним ціанозом, тахікардією. При перкусії визначають коробковий звук на боці ураження, межі серця зміщені в бік неушкодженої плевральної порожнини. Однією з головних ознак клапанного пневмотораксу є швидко прогресуюча підшкірна емфізема.

Лікування пневмотораксу


Лікування залежить від виду пневмотораксу. Закритий пневмоторакс з невеликою кількістю повітря в плевральній порожнині спеціального лікування не потребує; відкритий - вимагає негайної допомоги. Вона полягає в запобіганні подальшому надходженню повітря в плевральну порожнину шляхом накладання оклюзійної пов'язки з непроникного матеріалу (тканини). Необхідно ввести знеболювальні засоби (промедол, морфіну гідрохлорид) і транспортувати потерпілого в лікувальний заклад, де є хірургічне відділення. При клапанному пневмотораксі слід вжити термінових заходів, оскільки різкепідвищення внутрішньоплеврального тиску може за дуже короткий час призвести до тяжких порушень дихання, й відтак до смерті. Перша допомога, окрім загальних заходів, включає пункцію плеври, введення знеболювальних засобів, термінову госпіталізацію в хірургічне відділення.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus