Про тривожні ознаки розладів харчової поведінки у підлітків - читайте у нашому матеріалі.
Розлади харчової поведінки у підлітків
Будь-які соціальні потрясіння можуть стати причиною для запуску або посилення вже розладу харчової поведінки (РХП).
Особливо вразливі підлітки, оскільки вони можуть сприймати контроль над харчуванням та тілом як спосіб контролю над тривогою та навколишнім хаосом.
У період пандемії кількість випадків появи РХП зросли на 15,3%. Тому у зв'язку з поточними подіями фахівець рекомендує звернути особливу увагу на харчову поведінку підлітків.
Вказувати на можливі проблеми із харчуванням можуть такі ознаки:
- зниження ваги; - захоплення дієтою чи системою харчування, мета якої – зниження ваги; - надмірне захоплення здоровим харчуванням; - підвищений інтерес до приготування страв та ретельне вивчення рецептів; - нові харчові ритуали, такі як зважування їжі, їда з певного посуду, розрізання їжі на маленькі шматочки; - поява емоційного ставлення до їжі: відчуття провини, тривога, сльози після їжі, сварки з близьким оточенням через харчування; - незадоволеність своїм тілом; - часті зважування, тривалий розгляд своїх недоліків у дзеркалі; - бажання уникнути відвідування заходів через незадоволеність своєю зовнішністю; - прийом сечогінних та проносних препаратів; - регулярне відвідування вбиральні після їди з невідомою метою (можливо, викликання блювання).
Експерт наголосила, що у разі виявлення таких ознак, не слід чекати, що проблема зникне сама по собі. ⠀ Розлади харчової поведінки мають властивості ставати хронічним захворюванням. Чим раніше ви почнете лікування, тим краще. Звертайтеся за допомогою. Допомога потрібна саме психологічна. При цьому батькам важливо розуміти, що в процесі лікування підлітка з РХП потрібна допомога всієї сім'ї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен