А ви знали, що далеко не всі ліки підходять дітям?
малюк п'є сироп
Якщо УЗД дітям дозволено робити буквально від народження, такі ефективні ліки з «дорослої» аптечки, як антибіотики, можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю маленької людини. Їх застосування може спровокувати розвиток у малюка ферментної недостатності або навіть псевдомембранозного ентероколіту. Це грізні ризики, тому антибіотикотерапія у новонароджених проводиться виключно у життєзагрозливій ситуації.
Існує маса препаратів, основні діючі речовини яких тією чи іншою мірою нешкідливі для дорослого організму, але токсичні для зростаючого. Такі ліки можуть порушити розвиток та нормальне зростання тканин, знизити імунітет дитини. Дослідження кажуть:
1. Тетрацикліни не слід призначати дітям молодше 8 років, щоб уникнути патології розвитку кісток та зубів; 2. Спиртовмісні препарати заборонені дітям до 1 року; 3. Новонародженим та дітям до 15 років протипоказаний також і аспірин (ацетилсаліцилова кислота), оскільки він може спричинити тяжке ураження печінки (синдром Рея); 4. За новими стандартами, не застосовуються в дитячій фармакотерапії також кодеїновмісні препарати від кашлю; 5. Діють протипоказання і щодо багатьох рослинних засобів - проносних, відхаркувальних та ін. Крім їх дратівливої дії на слизову та потенційну алергенність, фітопрепарати складно адекватно дозувати для дитини.
Переважна форма «дитячих» ліків – сироп. Препарати з приємним солодким смаком, легкі для ковтання значно полегшують прийом ліків навіть для найменших пацієнтів.
А чим ви лікуєте своїх дітей?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою