Перший міф про суші: в рибних стравах, до яких відноситься і суші, багато ртуті. Отже, вони небезпечні для здоров'я. Це твердження не витримує критики - адже для приготування суші потрібна не тільки риба, а ще й маса інших інгредієнтів: водоростей нурі, омлету, овочів, рису. Так що питома вага риби в одній порції суші дуже низька, і навіть якщо з'їдати кілька ролів щодня, все одно в тиждень більше, ніж 150 грам риби вам не з'їсти. А згідно медичних стандартів, гранично допустима кількість споживання жирної риби - близько 600 грам на тиждень.
Міф другий: в суші багато солі, а це небезпечно для нирок. Дійсно, соєвий соус, що подається до суші, дуже солоний, і краще не зловживати ним. Так, у 2-х столових ложках соєвого соусу може міститися близько 1 грама солі. При денній нормі споживання солі в кількості 6 грам для дорослого, цього більш ніж достатньо. Тому, куштуючи суші, налягайте на імбир, а соус вживайте економно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні властивості кави з цукромНе вірте і розповідям про те, що з'ївши суші, люди можуть заразитися личинками різноманітних паразитів. Так, в рибі паразити можуть бути, але їх смерть настає вже при температурі близько -4 градусів, а для суші риба, природно, обробляється.
Міф третій: від рису товстіють. Може бути, але тільки в тому випадку, якщо їсти його в неймовірних кількостях. Якщо бути помірним в їжі (це стосується не тільки суші), то повнота вам не загрожує. Не забувайте до того ж, що до складу суші входить, якщо прочитати рецепт суші, і соєвий оцет, який, як відомо, прискорює обмінні процеси.
Тому суші не тільки можна, а й потрібно їсти, це відмінна корисна страва для підтримки здорового способу життя.