У дослідженні взяли участь 35 дорослих людей з ожирінням. Учасники повинні були впродовж двох років виконувати план схуднення, дотримуючись дієти і займаючись активними фізичними навантаженнями. Добровольці кілька тижнів провели у оздоровчому комплексі. Там вони отримали рекомендації, щодо харчування і тренувань.
Кожні 6 місяців (з моменту початку дослідження до 2 років по тому) вчені оцінювали відчуття голоду учасників до і через три години після їжі. Також добровольці розповідали, скільки вони планують з'їсти. Через рік після початку дослідження учасники повернулися в оздоровчий комплекс, щоб дізнатися, як підтримувати вагу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яблучний оцет допоможе боротись з відчуттям голодуЗа перші чотири тижні добровольці втратили в середньому 3,5% від маси тіла. Рівні гормонів, що підвищують апетит, у них збільшилися. Дослідники пов'язали це з підвищенням рівня фізичної активності. Незважаючи на зростання рівня гормонів, учасники не скаржилися на посилення відчуття голоду. Зате вони говорили про посилення відчуття ситості після їжі.
За рік добровольці скинули 7,4% від своєї ваги. Але при цьому відччуття голоду і тяга до їжі у них посилилися, а відчуття ситості після їжі стало слабшим. Через два роки учасникам в основному вдавалося підтримувати вагу. Однак, вони продовжували повідомляти про посилення почуття голоду і зниження рівня ситості після їжі.