Не поспішайте лікувати захворювання з допомогою таблеток.
1. Куркума
У куркумі є лектини, флавоноїди, сапоніни та дубильні речовини, які можуть боротися з мікробами, наприклад із синьогнійною паличкою. Вони руйнують клітинну стінку бактерій, і навіть блокують вироблення необхідних цим мікроорганізмам ферментів.
2. Ехінацея
З пурпурової ехінацеї роблять добавки, які допомагають імунітету впоратися з інфекціями. Завдяки різним хімічним речовинам, наприклад, поліфенолам і алкалоїдам, вона бореться не тільки проти бактерій (лістерій, стрептококів, гемофільної палички), але і проти вірусів і грибків, таких як кандида, що викликає молочницю.
3. Імбир
Імбир теж справляється з бактеріями та грибками. Він містить алкалоїди, які діють на кишкову паличку та сальмонели, пригнічують активність бактерій у пародонті (утримуючий апарат зуба) та навіть мікобактерій туберкульозу. Також він ефективний проти кандиди.
4. Гвоздика
У гвоздиці є ефірні олії та флавоноїди, які діють на шигели, золотистий стафілокок, кишкову паличку, кандиду та ще безліч мікроорганізмів. Бутончики або ефірну олію додають у їжу, напої та розчини, наприклад, для полоскання рота.
5. Часник
Завдяки своїм протимікробним та противірусним сполукам він бореться з безліччю бактерій, вірусів та грибків. Причому навіть із резистентними штамами стафілокока. Крім того, він посилює дію деяких антибіотиків.