Вчені з Пармського університету в Італії виявили, що квітки звичайної блакитної фіалки, фуксії, китайської гвоздики та мускатного гарбуза багаті на безліч поживних речовин. Крім того, ці квіти мають антиоксидантну активність, пов'язану з уповільненням клітинного старіння.
Усі види квітів були спеціально вирощені у теплицях для дослідження. Після розпускання квіток вчені зібрали зразки та розділили їх на дві групи для аналізу поживних властивостей. Частину квіток піддали вакуумному сублімаційному сушінню, тоді як інша половина була заморожена в рідкому азоті.
Дослідження мінерального, харчового та фітохімічного складу зразків показало, що мускатний гарбуз та фіалки були багаті на білок. Також у них удосталь містилися такі макроелементи, як кальцій, калій і фосфор. Найбільш поширеними мікроелементами були марганець, цинк та залізо. Зазначається, що гвоздика також продемонструвала високий вміст заліза.
А ось у кольорах фуксії царської було виявлено велику кількість поліфенолів — особливих сполук, які мають антиоксидантні властивості. Вони можуть уповільнювати процес клітинного старіння та покращувати імунну функцію.