Ми звикли до того, що мінералка буває тільки корисною, а пити її можна необмежену кількість. Але все далеко не так.
мінеральна вода
Безперечно, ця вода корисна для нашого організму, проте пити її постійно не можна. Її вживають у лікувально-профілактичних цілях за призначенням лікаря або курсами.
На жаль, багато споживачів купують її літрами, не звертаючи уваги на зміст тексту на етикетках. Вплив на організм мінеральних вод можна розділити на термічне, механічне, фізико-хімічне та психотерапевтичне. Потрібно знати, що поєднання різних мінеральних вод може викликати складні місцеві та нейрорефлекторні реакції організму.
З лікувально-профілактичною метою доза мінеральної води розраховується із кількості 10 мл на 1 кг тіла, в середньому 600–900 мл на добу. Починати лікування слід з невеликих доз (півсклянки), поступово збільшуючи кількість води, що випивається до 1-1,5 склянки. При цьому не буде зайвим проконсультуватися з лікарем. Лікування та профілактика мінеральною водою – у середньому 2–5 тижнів, 2–3 рази на тиждень.
Кому категорично заборонено пити мінеральну воду? Протипоказаннями є ускладнені форми виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, холецистити та холангіти з явищами запалення, жовчнокам'яна хвороба у стадії загострення, активні гепатити та цирози печінки, панкреатити у фазі загострення, неспецифічний виразковий коліт.
Але якщо до всього підходити з розумом, тоді й шкоди не буде.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою