Всі бобові корисні для шлунку, але найбільше - сочевиця.
сочевиця
Бобові - чудове джерело рослинного білка та клітковини, корисних для роботи кишківника. Бобові містять розчинні харчові волокна, що розбухають у кишківнику і заповнюють його. Власне тому і з'являється відчуття ситості, яке тримається досить довго. Горох, квасоля, боби, сочевиця ідеальні для посту та дієти, особливо червона, жовта, зелена, бура та чорна сочевиця, з якої можна готувати безліч смачних, корисних та різноманітних страв. Вегани та вегетаріанці часто використовують бобові культури як повноцінний замінник м'яса в раціоні.
Завдяки вмісту в бобових (особливо в сочевиці) фолієвої кислоти та фітоестрогенів кишківник надійно захищений від пухлинних процесів. Навіть трьох порцій сочевиці на тиждень достатньо, щоб захистити слизову оболонку від появи небезпечних поліпів. При виразці шлунка сочевиця - чудові ліки, особливо якщо смачно приготувати її.
Можна просто відварити її у воді та додати трохи олії. Але якщо робити сочевичну юшку чи кашу, суп-пюре, котлети, фалафель чи биточки, сочевиця та інші бобові культури стануть улюбленими стравами родини. Горох, квасолю і сочевицю можна проростити, а потім додати паростки в салат або суп, приготувати паштет або начинку для пиріжків.
А ви вживаєте сочевицю?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу