Як з'явилася лазаньяСлово лазанья спочатку описувало каструлю для приготування їжі. Хоча страва, як вважається, виникла в Італії, саме слово lasagna походить від грецького ласана або ласанон, що означає гарячі пластини або виставляти на горщик. Слово було пізніше запозичене римлянами як lasanum, що означає котел для приготування їжі.
Вперше рецепт приготування лазаньї згадується в XIV столітті. Лазанья тоді готувалася таким чином: листи домашньої локшини тонко розкочувалися і відварюють, потім прошаровуються сиром і спеціями. Перші лазаньї готувалися в печі в спеціальних сковородах без ручки. У Лігурії в традиційну лазанью разом з рагу додавали різні соуси.
Сучасна лазаньяСьогодні лазанья - це страва, яка складається з тонких пластин тіста, начинки у вигляді фаршу, сиру, прянощів і соусу бешамель. Іноді бешамель комбінують з томатним соусом. Фарш для лазаньї теж відрізняється різноманітністю. Він може бути м'ясним, грибним, овочевим - все обмежується лише твоєї фантазією.
Для приготування лазаньї необхідна прямокутна форма для запікання, змащена маслом. На дно форми наливається небагато соусу бешамель, а потім викладається шарами паста для лазаньї та фарш. В залежності від розміру форми, на дно кладуть 3-4 листа сухої лазаньї. Кожен шар пасти поливають соусом. Верхній шар посипається тертим пармезаном або іншим твердим сиром. Лазанью запікають у духовці до золотистого кольору і подають до столу гарячою.
Секрети приготування лазаньїІснує декілька важливих моментів в приготуванні лазаньї.
Перший - обсмажуючи фарш, ні в якому разі не пересушити його. М'ясо повинно залишатися соковитим.
Другий момент - правильно зварений соус бешамель.
Рецепт соусу бешамель:2 чашки молока, 50 гр муки, білий перець, сіль, 50 гр вершкового масла. Розтопіть масло, додайте муку. Перемішуйте ретельно суміш протягом 2 хвилин. Поступово додавайте молоко. Добре перемішуйте, посоліть, додайте перець.
Головні секрети соусу бешамель:• Під час пасерування борошно повинна придбати золотистий відтінок. Не пересмажуйте його - це додасть соусу неприємний присмак і зіпсує його зовнішній вигляд.
• вливають молоко поступово, тонкою цівкою, щоб у ньому не утворилися грудочки.
• Якщо ж утворення грудочок уникнути не вдалося, проціди соус після приготування.
• Перемішувати соус тільки дерев'яною ложкою: металеві прилади можуть підчепити пригорілу корочку з дна посуду і в консистенцію соусу потраплять підсмажені, щільні частинки.
• Не клади спеції в кипляче молоко: тільки поступовий нагрів найбільш повно розкриває їх ароматичні якості.
• Цибулю і овочі перед закладкою в молоко краще злегка підсмажити на сухій сковороді - це додасть їм більш насичений смак.
• Не переборщуй зі спеціями - вони повинні тільки відтіняти, а не перебивати основний, вершковий аромат соусу.
• Для гасіння краще зробити соус з більш рідкою консистенцією.
• Бешамель подається в гарячому вигляді, так як на холодному соусі утворюється тонка плівочка, яка псує його зовнішній вигляд. Щоб її усунути, соус знову треба перелити в каструлю, додати трохи молока, нагріти і добре перемішати.
• Соус може зберігатися в холодильнику протягом 2-3 діб.
• Ідеальний бешамель має світло-кремовий колір, однорідну структуру і консистенцію середньої густоти, подібну консистенції рідкого пюре. Такий соус стікає з ложки рівномірної цівкою, а не випадає з неї цілісним шматком.
Третя хитрість полягає в тому, щоб вчасно зупинитися при варінні листів тіста. Ідеальний варіант - купувати листи лазаньї, що не потребують варіння.
І останній момент - витримати ідеальний час і температуру в духовці. У середньому, лазанью потрібно запікати близько 30 хвилин при температурі 180 градусів. Все просто!