Варто тільки знизитися імунітету, як одразу активізуються хвороби шлунково-кишкового тракту або відбуваються гормональні збої в організмі. Для розмноження і патологічного розвитку, гриб Малассеза концентрується навколо сальних залоз, які є у великій кількості на волосистій частині голови, області вій, брів, бороди, вусів, на грудях і в носогубних складках.
Збудник використовує секрет залоз, як джерело жирних кислот. Розмноження цього грибка призводить до почервоніння і запалення шкіри, викликаючи її свербіння і лущення.
На ураженій шкірі з'являється багато лусочок, які часто переростають в бляшки. У тих випадках хвороби, коли лусочки мають білий колір і не заподіюють особливого занепокоєння, ставиться діагноз «суха себорея».
При жирній себореї лусочки виглядають непомітніше: вони просочуються шкірним салом, набувають жовтого забарвлення, товщають і утворюють ерозії, викликаючи сильний свербіж шкіри.
Більшість хворих себореєю звертаються до лікаря-трихолога не через почервоніння або свербіння шкіри, а з приводу втрати волосся. По клінічній картині лікар легко встановлює діагноз: досить поглянути на уражені ділянки шкіри, як для дерматолога все стає зрозуміло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вилікувати себорею: медикаментозні та народні методи