Дослідження свідчать, що голодування позитивно впливає на здоров'я мозку. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Голодування корисне для здоров'я
Якщо людина зменшує добову кількість калорій на 40% від рекомендованої, то зменшується і рівень запальних процесів в клітинах мозку. Подібний план харчування також корисний для підтримки функціонування тканин мозку. Відзначимо, що викликаним старінням запальним процесам мікроглії у мишей можна було запобігти тільки за допомогою дієти з низьким вмістом жиру в комбінації з обмеженням калорійності. При цьому сама по собі ця дієта не була достатньою для запобігання вікових змін.
Мікроглія є різновидом клітини в мозку, яка допомагає підтримувати нормальне функціонування тканини. Результати цього дослідження наводять на думку про те, що обмеження в прийомі калорій є більш ефективними в справі збереження здоров'я мозку, ніж фізичні навантаження.
Миші під час експерименту отримували тільки один різновид дієти впродовж всього свого життя, тому не дуже зрозуміло, чи може перемикання зі звичного для людини раціону до особливої дієти і голодування допомогти подолати ефект багаторічного вживання жирних і нездорових продуктів харчування. Крім того, дослідники не впевнені, чи впливає дієта тварин на їхні креативні навички. Результати дослідження опублікував журнал "Frontiers in Molecular Neuroscience".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою