Інколи тромби можуть спричинити навіть смерть хворого, тому треба бути дуже обережними тим, хто у групах ризику.
тромб
По-перше, під загрозою люди із захворюваннями серця та судин, зокрема миготливою аритмією, вадами серця, артеріальною гіпертензією, атеросклерозом. При останньому захворюванні на стінках артерій відкладається холестерин та утворюються бляшки, на місці яких можуть виникати тромби. Крім того, судини звужуються, через що кров застоюється. А це також провокує тромбоз.
По-друге, це пацієнти зі спадковими порушеннями згортання крові, цукровим діабетом, запальними захворюваннями кишківника (наприклад, виразковим колітом), аутоімунними та онкологічними захворюваннями. В останньому випадку тромбоз може провокувати як захворювання, так і препарати для хіміотерапії. Також причиною може стати вірусна інфекція. Найвідоміша з них – Covid.
Піддаються тромбозу люди після хірургічних втручань і травм, особливо якщо потрібно тривалий постільний режим.
При вагітності також виникає ризик тромбозу через згущення крові. Але так задумано самою природою для зниження крововтрат під час пологів.
Деякі ліки можуть сприяти тромбоутворенню. Серед таких протизаплідні, гормональні препарати при замісній терапії менопаузи, нестероїдні протизапальні препарати (багато знеболювальних), глюкокортикостероїди (преднізолон, дексаметазон).
Крім того, тромбоз провокують шкідливі звички (особливо куріння), малорухливий спосіб життя, ожиріння, підвищений рівень холестерину в крові, зокрема через неправильне харчування.
Тому варто регулярно здавати аналіз на густину крові і піклуватися про це.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен