Це один з ключових елементів аналізу крові, на котрий орієнтуються лікарі.
аналіз на білірубін
Білірубін – це пігмент яскраво-жовтого кольору, що утворюється внаслідок розпаду одного з найважливіших білків крові – гемоглобіну. Після того, як еритроцити, заповнені гемоглобіном, завершують свій життєвий цикл, вони руйнуються. Залізо, яке міститься в гемоглобіні, йде на потреби тіла, а решта розщеплюється, внаслідок чого утворюється білірубін. Частина пігменту входить до складу жовчі, деяка кількість виводиться з калом, перетворююсь на стеркобілін, частина – із сечею у вигляді уробіліну.
Якщо з якихось причин рівень білірубіну в крові підвищується, він не знешкоджується належним чином, відбувається його трансформація на білівердин – окислений продукт. Його підвищення в крові та тканині провокує жовтяничність шкірних покривів та слизових. Колір може бути від лимонно-жовтий, помаранчевий майже оливковий. Це визначається співвідношенням прямої та непрямої фракції.
Найчастіше рівень білірубіну підвищується при жовчнокам'яній хворобі, цирозі, гепатитах та пухлинних ураженнях. Гіпербілірубінемію можуть спричинити паразити, токсини, анемія, прийом деяких ліків.
Залежно від співвідношення фракцій, підвищених при патології, можна визначити причини патології. Якщо страждає загальний білірубін – це проблеми печінки. При підвищенні непрямої фракції страждає процес руйнування еритроцитів (є гемоліз). При високому рівні прямого – утруднений відтік жовчі жовчними ходами.
З результатами потрібно звернутися до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою