Не варто панікувати при такому діагнозі, але як його поставити?
анемія
Анемія - одне з найпоширеніших захворювань крові. Існує безліч різновидів анемії, які виникають у здорових людей, або на тлі інших хвороб. Діагностика анемії полягає у пошуку причини її розвитку, оцінці ступеня тяжкості та впливу на організм.
Анемія – хвороба, при якій зменшується вміст еритроцитів та/або гемоглобіну в периферичній крові. Анемії бувають вродженими та набутими, пов'язані з порушеннями на різних етапах кровотворення. В основі анемії лежить погіршення постачання тканин киснем, такий стан називається гіпоксією. Виникає гіпоксія через те, що кров із недостатньою кількістю еритроцитів та гемоглобіну не може переносити стільки кисню, скільки потрібно органам для нормального функціонування. Клінічна картина хвороби складається з анемічного синдрому і симптомів того захворювання або стану, що спричинив розвиток.
На анемію вказують такі симптоми:
- хронічна втома; - сильна стомлюваність при звичайному повсякденному навантаженні; - блідість, сухість шкіри; - ламкість нігтів, випадання волосся; - сонливість; - порушення концентрації уваги; - відчуття перебоїв у роботі серця; - напади запаморочення із нудотою; - епізоди втрати свідомості.
Якщо ви помітили таке в себе, тоді негайно зверніться до сімейного лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою