Порада № 1. Для вимірювання тиску в домашніх умовах використовуйте електронний (автоматичний) тонометр
За допомогою автоматичних тонометрів можна контролювати артеріальний тиск самостійно без будь-якої допомоги. До того ж сучасні прилади дозволяють вимірювати рівень артеріального тиску з високою точністю (що вищий клас приладу, то точніший вимір).
Порада № 2. Спокійна обстановка без дратівливих звуків
Під час вимірювання артеріального тиску в приміщенні не повинно бути сторонніх звуків. Радіо або телевізор також краще вимкнути. Подібні заходи потрібні для того, щоб отримати так званий справжній тиск, який відповідає внутрішньоартеріальному (тобто всередині артерій). Тому ми і надаємо таке колосальне значення всім тонкощам у вимірі тиску.
Порада № 3. Вимірюємо тиск сидячи, рука лежить на поверхні
Під час вимірювання артеріального тиску бажано сидіти прямо, спершись на спинку стільця. Рука в лікті повинна бути зігнута на 90 градусів і лежати на поверхні, ноги – не схрещені. Поза – зручна та комфортна. Перед тим як увімкнути тонометр, необхідно розслабитися та заспокоїтися. Під час процедури не можна розмовляти та рухатися.
Порада № 4. Назальні та очні краплі – скасувати
Не зовсім, а за дві-три години до виміру. Справа в тому, що назальні та очні краплі відносяться до ряду симпатоміметиків, які навіть за місцевої дії можуть, хай і незначно, підвищувати тиск.
Порада № 5. Після занять спортом – відпочинок
Якщо вимірювання тиску передувало фізичне навантаження, потрібно приблизно півгодини відпочити та розслабитися. Нехай тиск і пульс прийдуть у норму.
Ну все, тепер ви точно готові вимірювати тиск.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою