Ми не звикли сприймати пішу ходьбу в якості позитиву, але це дуже дарма.
сім'я на прогулянці
Якщо ж ви вирішили почати займатися ходьбою, слід враховувати кілька нюансів. Для молодих та здорових початкове навантаження не повинно перевищувати 30 хвилин швидким кроком. А ось людям похилого віку слід ходити в помірному темпі, але такі прогулянки мають бути більш тривалими за часом. Задишки в жодному разі не повинно бути.
Користь ходьби залежить від її швидкості. Наприклад, повільна прогулянка, коли людина робить приблизно 70 кроків за хвилину, заспокоює та знімає напругу. Однак не приносить відчутного тренувального ефекту. Якщо йти у швидкому темпі (понад 120 кроків за хвилину), то така ходьба може замінити повноцінне тренування у спортивному залі.
Ходьба допомагає покращити функціонування серцево-судинної системи. Для цього, крім прогулянок пішки, варто відмовитися від ліфта. Підйом і спуск сходами позитивно впливає на організм. До того ж, можна скинути кілька зайвих кілограмів. Починати різко не варто. Оптимальний час для перших «походів» сходами – 5 хвилин. Потім час поступово збільшується до 15 хвилин.
Щоденні піші прогулянки допомагають знизити тиск, покращити роботу судин та серця, легень, травної системи, зокрема, кишківника. Під час ходьби м'язи одержують достатнє навантаження, а суглоби та кістки зміцнюються. І це хороша профілактика артриту. Регулярні піші прогулянки не лише допоможуть тримати себе в добрій формі, а й покращити настрій, позбутися стресу та тривоги, попередити розвиток захворювань.
Тому якщо ви все ще мало ходите пішки, то терміново це змінюйте.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою