Вчені давно прийшли до висновку, що підбори шкодять здоров'ю.
Коли ви встаєте на високий каблук, ви зміщуєте центр ваги і тим самим посилює тиск на хребет. Але, оскільки цей тиск неправильний, то тривале ходіння на підборах може призвести до зсувів хребців і тазу, запальних процесах травної системи і органів малого тазу, остеохондрозу, м'язових болів, викривлення хребта та інших захворювань спини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникають судоми в литкахЗмінюється точка опори і ви ходите буквально на носочках. Через ненормальний перерозподіл навантаження сухожилля п'яти виявляється незадіяним і поступово атрофується, обмежується рух гомілковостопного суглоба, деформуються м'язи і плеснові кістки. У підсумку хворіємо: натоптиші на ногах, поперечна плоскостопість, артрити (запалення суглобів), артрози (деформації суглобів), набряки, тромбофлебіт, варикозне розширення вен.
Але особливість людської ноги така, що взуття на абсолютно плоскій підошві так само некорисне, як і взуття на високому каблуці.
Тому ось порада лікарів: найправильніше взуття - це взуття на невеликих підборах 2-5 см. Невеликий каблук виконує функцію ресори, полегшуючи життя багатостраждальним ногам.
Зовсім відмовитися від високого каблука, напевно, складно. Але можна піклуватися про своїх ногах і здоров'я, дотримуючись деяких правила.
По-перше, в туфлях повинні бути хороші устілки зі супінаторами. Високий каблук не рекомендується носити більше 2-3 годин і не більше 2-3 разів на тиждень. Тобто взуття краще чергувати: плоска підошва, каблук, високий каблук.
Обов'язково слід давати ногам відпочинок, більше ходити босоніж, робити масаж, користуватися спеціальними кремами для втомлених ніг.
Від тривалого носіння високих каблуків стопа змінює будову, аномально працюють м'язи, тому різкий перехід на правильне взуття може бути занадто болючим. Тому переходити на нижче взуття потрібно поступово.