Кістково- суглобові боліЗвичайно, можуть зустрічатися при багатьох захворюваннях. Але дуже часто єдиним проявам лейкозу, особливо у дітей, тривалий час залишаються саме ці болі. Вони можуть носити настільки інтенсивний характер, що хворі навіть не можуть ходити. При цьому ні рентгенографічне дослідження, ні ортопеди - травматологи відхилень не знаходять.
Підвищення температури тілаЩе один підступний ознака лейкозу крові. Багато пацієнтів з лейкозом спостерігаються у лікарів з діагнозом: «Лихоманка неясного генезу». Гіпертермія носить нестійкий характер, періодично підвищуючись протягом дня до 37,5-37,8 ° С. Нічого специфічного в собі ця ознака не носить. Але її стійке збереження повинно спонукати і хворих, і лікарів до більш ретельного обстеження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які люди найчастіше хворіють на ракЗміни лімфатичних вузлівНе потрібно бути великим фахівцем, щоб виявити ці симптоми. Лімфатичні вузли розташовані в типових місцях фізіологічних складок: підщелепні, шийні, надключичні, пахвові, пахові.
Сильна пітливість, якої не спостерігалося ранішеДана ознака в медичній термінології названа профузною пітливістю. Якщо раптом у людини на тлі відносного благополуччя або загального нездужання з'являється цей симптом, особливо в нічний час, то його можна розглядати дуже важливою ознакою. Виникнення пов'язане з ураженням вегетативної нервової системи і безпосередньої інфільтрацією шкіри і потових залоз лейкозних клітинами.
Загальна слабкість і втрата апетитуСимптом не специфічні, але його поєднання з іншими першими ознаками допомагає в постановці діагнозу. Виникає внаслідок ураження органів травного тракту і величезних енергетичних витрат, які потрібні на пухлинну трансформацію клітин крові.
Збільшення печінки і селезінкиНавряд чи, людина, не пов'язана з медициною, зможе виявити у себе ці симптоми. Правильне його назву гепатоспленомегалія. Хворі звертаються зі скаргами на важкість у правому підребер'ї, що підсилюється при будь-яких навантаженнях. Це обумовлено переповненням печінки і селезінки кров'ю і пухлинними клітинами.