Існує безліч медикаментозних засобів, що порушують природний режим нічного відпочинку і викликають у людини денну сонливість. Звичайно, хвороби потрібно лікувати, але такі ліки створюють проблему для людей, чия діяльність пов'язана з підвищеною увагою. Вкрай неприємно, коли людина, яка виконує свої професійні обов'язки, постійно позіхає, коли засипає за кермом водій громадського транспорту - це справжня загроза для життя пасажирів. Тому прийом таких препаратів повинен здійснюватися тільки після консультації з лікарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин чому варто відмовитись від антибіотиківПсихотропні препаратиВ першу чергу, до медикаментозних засобів, які викликають сонливість, слід віднести транквілізатори (Феназепам, Валіум, Сибазон, Реланіум, Седуксен, тазепам та ін.). Вони покликані знижувати емоційну напругу, придушувати тривоги і страхи. Але одночасно з розслабленням м'язів у людини значно сповільнюються реакції. Тривалий прийом транквілізаторів викликає порушення концентрації уваги, розлад координації і підвищену сонливість. Причому навіть препарати нового покоління (Паксил, аурорікс, Прозак та ін.) Можуть викликати сонливість, хоча в меншій мірі.
Також причиною сонного стану людини в денний час можуть стати нейролептики (Аминазин, Неулептил, Еглоніл та ін.). Взагалі, практично всі ліки на основі хлорпромазина, флуфеназину, тиоридазина, галоперидола справляють гнітючу дію на нервову систему. Звичайно, багато залежить від індивідуальної реакції організму, але якщо рекомендована доза таких препаратів перевищена, денна сонливість буде забезпечена.
Високий ступінь сонливості викликають антидепресанти, призначені для лікування депресивних станів (Мапротилін, Іміпрамін, Амитриптилин, Кломіпрамін та ін.). Крім того, вони роблять украй негативний вплив на координацію рухів, тому прийом антидепресантів водіям транспорту взагалі протипоказаний.
Інші ліки, що викликають підвищену сонливістьБезумовно, побічним ефектом у вигляді сонливості (зазвичай в першій половині наступного дня) має ряд снодійних препаратів (радедорм, Барбітал, Донорміл, Нітразепам та ін.). Справа в тому, що діючі речовини снодійних засобів виводяться з організму людини досить тривалий час (до 10-ти годин) з моменту прийому.
Добре знайомі зі станом денної сонливості гіпертоніки, що приймають препарати сильної дії при артеріальній гіпертензії (Амлодипін, Колиндяни, Клофелін та ін.), А також алергіки, змушені приймати антигістамінні засоби (Діазолін, супрастин, тавегіл, Димедрол та ін.). Гальмуючий ефект і підвищену сонливість надають препарати від закачування (наприклад, Бонін, Драмина), деякі протизастудні (Колдрекс, Терафлю, Нурофен) і знеболюючі засоби (Веродон, Диафен).