Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі «The Lancet», підвищення артеріального тиску (систолічного або діастолічного) може по-різному впливати на розвиток серцево-судинних захворювань у осіб різних вікових груп.
У новому дослідженні вчені вперше визначили, як підвищення артеріального тиску впливає на ризик розвитку 12 серцево-судинних захворювань у добровольців різних вікових груп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Основні симптоми недокрів'яРезультати досліджень показують, що, незважаючи на можливості сучасної терапії, тягар життя пацієнтів з гіпертензією залишається значним. Наприклад, у пацієнтів віком 30 років з артеріальною гіпертензією (артеріальний тиск більш 140/90 мм рт. Ст.), довічний ризик розвитку серцево-судинних захворювань становить 63% порівняно з 46% - для осіб з нормальним артеріальним тиском. Таким чином, у осіб з підвищеним артеріальним тиском розвиток серцево-судинних захворювань починається в середньому на 5 років раніше, ніж в осіб з нормальним артеріальним тиском.
Отримані результати також свідчать про те, що люди з підвищеним артеріальним тиском систоли схильні до високого ризику розвитку внутрішньочерепного крововиливу (інсульт, викликаний кровотечею в тканини головного мозку), субарахноїдального крововиливу та стабільної стенокардії напруги, в той час як підвищення діастолічного артеріального тиску - фактор ризику розвитку аневризми черевної аорти.