Вказавши фізіологічну причину печії, тобто попадання їжі і шлункового соку в порожнину стравоходу, необхідно перерахувати і причини, що призводять до цього патологічного процесу.
Важливо знати, що за утримання їжі і секреторної рідини в шлунку відповідає нижній стравохідний сфінктер. При нормальному стані в зворотному напрямку вміст шлунка він пропускати не повинен. Однак при неповному закритті або несвоєчасному відкритті цього клапана шлунковий сік потрапляє в стравохід і призводить до появи печії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В чому користь стакану теплої води зранкуПродуктами, які послаблюють сфінктер і сприяють появі печії, є: часник, томати, цибуля, шоколад, цитрусові, алкоголь, кава і м'ятний чай. Актуальна ця проблема для людей схильних до рефлюкс-езофагіту, тобто мають підвищену кислотність шлунка. Надлишок соляної кислоти в цьому випадку провокує запальні процеси в самому шлунку, викликаючи рефлюкс.
Помічено, від печії, найчастіше, страждають огрядні люди, які мають одну зі стадій ожиріння. Ще однією причиною цього неприємного явища може стати перенесений стрес, який провокує посилену секрецію шлункового соку.
Що ж стосується хронічної печії, яка мучить хворого постійно, то в цих випадках печіння або ком у горлі є симптомом одного із серйозних захворювань, наприклад, гастриту, виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки, діафрагмальної грижі, холециститу, дискінезії жовчовивідних шляхів, а також жовчнокам'яної хвороби або онкології стравоходу.