Підвищена пітливість долонь - ознака невротичних станів, зумовлених підвищеною тривожністю.
Холодні руки на тлі блідості шкіри й вологості долонь - прояв порушення регуляції судинного тонусу й вегетативної нервової системи (так може бути у разі гіпотонії, вегетосудинної дистонії).
Холодні пальці й нігті із синюватим відтінком свідчать про порушення кровопостачання. Найчастіші причини - серцева недостатність, діабет.
Коричнюваті пігментні плями на тильному боці долонь вказують на порушення діяльності кишечнику, застій жовчі. Пігментні плями у літніх людей - про вікові зміни, зниження вироблення в шкірі меланіну.
Сухі гарячі долоні нерідко бувають у людей, котрі страждають від хронічних легеневих хвороб (обструктивні стани, туберкульоз).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В чому користь стакану теплої води зранкуМорквяний відтінок долонь - сигнал про запалення печінки. У дітей може бути одним із проявів харчової алергії, найчастіше на цитрусові.
Жовтувата шкіра кистей сигналізує про порушення відтоку жовчі (можуть бути проблеми з жовчним міхуром, підшлунковою залозою, а також у разі хронічних проблем із печінкою).
Здуті, чітко окреслені сині вени на тильному боці долоні, але без вузликів - прояв ускладнень венозного відтоку (може бути у разі ішемії серця, порушення функції серцевих клапанів, тромбофлебіту).
Асиметричне посмикування рук (коли одна рука тремтить більше за іншу) - ознака неврологічних порушень мозку, початок хвороби Паркінсона. Симетричне тремтіння, що виникає у разі психічного напруження, - прояв неврозу.
Судоми рук можуть спричинити: залізодефіцитна анемія, нестача кальцію й судинні порушення (облітеруючий ендартеріїт).
Суха шкіра на ліктях може бути від нестачі жиророзчинних вітамінів А і Е, - сигналізує про порушення жирового обміну (наприклад, після твердих дієт), поява мозолеподібних бляшок - ознака старіння.