Хронічний стресКоли людина відчуває стрес, в організмі відбувається ряд біохімічних змін, які запускають реакцію «бий або біжи». Наприклад, в головному мозку підвищується рівень кортизолу, завдяки чому відбувається мобілізація енергії і поліпшується швидкість реакції. І коли напруженість і тривога набувають хронічної форми, відбувається перевантаження речовинами, які призначені тільки для екстрених ситуацій.
У підсумку з'являються проблеми з мисленням, в тому числі із запам'ятовуванням нової інформації.
ДепресіяВона пов'язана з низьким рівнем серотоніну - нейромедіатора системи активації; супроводжується зниженням концентрації уваги і погіршенням пам'яті. Деякі пацієнти «застрягають» на негативних подіях минулого, тому «відсутні» в теперішньому моменті, що погіршує короткочасну пам'ять.
Депресія частіше розвивається у літніх, людей, які доглядають за кимось, і у людей з деменцією. Під час лікування проблеми з пам'яттю, які розцінюються як прояви деменції, зникають. У пацієнтів, які страждають деменцією, вираженість симптомів зменшується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин піти і випити кавуЛікарські препаратиДеякі препарати порушують здатність нейронів головного мозку взаємодіяти один з одним. Це відбувається в результаті небезпечного поєднання двох різних препаратів, що часто зустрічається у літніх людей, які змушені приймати велику кількість ліків.
Порушення роботи щитовидної залозиПри гіпотиреозі щитовидна залоза виробляє недостатню кількість гормонів, що регулюють обмін речовин. Від повільного обміну речовин страждає весь організм, в тому числі і головний мозок. Порушення пізнавальних процесів може бути першим симптомом гіпотиреозу. Вчені намагаються встановити зв'язок між хворобою Альцгеймера і надлишком (гіпертиреоз) або нестачею (гіпотиреоз) тиреотропного гормону у жінок (у чоловіків зв'язок не виявлена).
Зловживання алкоголемНадмірне вживання алкоголю згубне не тільки для печінки і нирок, а й для головного мозку. Найбільш суттєві зміни відбуваються в лобової частки, яка відповідає за інтелект, хоча вражаються і інші області, в тому числі структури, що відповідають за пам'ять. Тривале зловживання алкоголю призводить до розвитку синдрому Корсакова - алкогольної деменції.