Корекція харчуванняНайпоширенішою причиною надмірного скупчення газів в кишечнику є особливості раціону харчування і прийому їжі. Появі метеоризму сприяє вживання продуктів, багатих на клітковину і крохмалем (бобові, капуста, цільнозернові продукти, виноград та ін.), вживання газованих напоїв. Звичка швидко ковтати їжу або пити великими ковтками, розмови під час їжі також сприяють надмірному заковтування повітря, який потім виходить з відрижкою.
Прийом ліківПозбутися нападів надлишкового газоутворення допомагають лікарські засоби. До їх числа відносяться активоване вугілля, Еспумізан, смекта, полісорб та ін. Вони зменшують всмоктування газів і токсинів, а також сприяють їх виведенню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як почати ранок правильно: 5 гарних порадНеобхідність прийому інших медикаментів залежить від причини, що викликала метеоризм. Зокрема, при ферментативній недостатності призначають ферменти, при дисбактеріозі - препарати для відновлення нормальної мікрофлори кишечника.
Народні засобиІснує безліч перевірених рецептів на основі рослин, які мають проносний ефект. Це кмин, коріандр, кріп, фенхель, ромашка, листя м'яти, імбир. З них готують чаї та настої.
РухТривале сидіння на місці створює застійні процеси в кишечнику. Щоб поліпшити його перистальтику, і, отже, запобігти надмірному скупченню газів в кишечнику, необхідно більше рухатися. Намагайтеся якомога більше рухатися - виконуйте фізичні вправи, більше ходіть, робіть роботу по дому, здійснюйте щоденні прогулянки перед сном.
СтресІноді причиною надлишкового газоутворення є нервово-психологічна напруга, стрес. Ці фактори здатні привести до порушення моторики кишечника, і, як наслідок, метеоризму.