Глаукома - це хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск і пошкоджується зоровий нерв. Ця хвороба чи не найпоширеніша серед офтальмологічних недуг в українців. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Лікар може прописати краплі або операцію
При глаукомі зір може знизитись до настання повної сліпоти. Втрата зору, спричинена глаукомою, носить незворотний характер, тому що гине зоровий нерв. Повернути зір в даному випадку вже не можливо.
Нажаль, глаукома - достатньо розповсюджене захворювання. На нього хворіють, як правило, люди віком старші 40 років. Але бувають випадки, коли ця недуга вражає і молодих людей (юнацька глаукома), і навіть новонароджених (вроджена глаукома).
Важливу роль в виникненні глаукоми відіграє спадковість. Якщо у ваших родичів була глаукома, вам потрібно бути особливо уважними і регулярно обстежуватись у офтальмолога. Консультація офтальмолога та вимірювання ВОТ навіть один раз на рік дозволить своєчасно виявити та ефективно лікувати захворювання.
Для глаукоми характерні три основні ознаки:
підвищення внутрішньоочного тиску; звуження поля зору; зміна зорового нерву.
Успіх лікування глаукоми багато в чому залежить від правильного режиму. Нічний сон повинен тривати 7 - 8 годин. Перед сном, по можливості, не приймати їжу, спати потрібно на високих подушках, оскільки низьке положення голови сприяє застою крові і рідини в оці і підвищенню внутрішньоочного тиску; з цієї ж причини вранці не слід довго лежати в ліжку