Ангіна є інфекційним захворюванням. Варто пам’ятати, що інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, через погано помитий посуд і контакти (коли, наприклад, хвора мама облизала, припустимо, соску чи ложку, що нею має годувати маля, або поцілувала дитину).
Недужому на ангіну варто дотримуватися ліжкового режиму. Крім того, не можна переривати лікування в разі швидкого (часто суб’єктивного) поліпшення стану здоров’я, тобто лікування має бути цілеспрямованим, повноцінним і завершеним. І тільки тоді можна досягнути спільної мети хворого й лікаря — цілковитого, без ускладнень, одужання.
Які ж засоби можна застосовувати в домашніх умовах, щоб полегшити стан хворого? Лікарі рекомендують напівспиртові компреси на шию, одначе за температури понад 37,5 ставити їх небажано, позаяк це є додатковим навантаженням на серце. Можна також насипати суху гірчицю в шкарпетки. Також помічними є ванночки для ніг (з гірчицею або харчовою содою), притім вода має бути гарячою, тривалість процедури — 10-15 хвилин, а потім треба вбрати теплі шкарпетки — і мерщій у ліжко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні методи лікування хворих суглобівВарто багато пити: чай з лимоном, молоко з медом, содою і шматочком масла, відвари трав (з нагідок, ромашки, звіробою тощо). Напій не має бути гарячим, бо це подразнюватиме і без того запалену слизову.
Варто зробити інгаляції — над гарячою бульбою (лушпинням) або над відваром евкаліпту. Можна посмоктати, як цукерку, мед. Доречно полоскати горло аптечним (30% на спирту) чи зробленим удома розчином прополісу. Ще можна розчинити у склянці теплої води чайну ложку солі, 0,5 чайної ложки соди та кілька крапель йоду й цим у домашніх умовах зробленим замінником морської води полоскати горло. Треба пам’ятати, що після полоскання не можна бодай годину ні їсти, ні пити.