Причин виникнення піску у нирках багато. Це передусім ендемічні (пов’язані з неякісною водою, харчуванням), спадкова схильність, а також індивідуальні зміни в організмі людини, скажімо, в ендокринній системі, яка регулює обмін речовин.
Хоча в одних людей, які живуть на території, де якість води погана, є камені в нирках, в інших — немає. Або візьмемо мешканців відомих курортів Східниці або Трускавця. Сюди їдуть звідусіль пити мінеральну водичку, щоб не допустити утворення каменів у нирках, сечоводах, а деякі місцеві жителі мають і пісок, і каміння. Тому виділити одну причину не можна, бо в кожного вона своя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В чому небезпека набряків нігВажливу роль відіграє недостатнє надходження рідини в організм або, навпаки, велика втрата рідини (наприклад, унаслідок надмірного застосування діуретиків). І те, й інше веде до утворення дуже концентрованої сечі, що сприяє формуванню каменів. Людина має споживати понад 2 л рідини на добу, влітку ще більше. А часто ми не дотримуємося цієї норми. Не слідувати цьому можуть хіба що люди, які мають серцеві недуги, гіпертонію і яким лікарі рекомендують обмежити вживання рідини.