1. Перевтома очейЯк ти вже зрозуміла, вона з'являється внаслідок довгої роботи за монітором комп'ютера або планшета. Очі сльозяться, червоніють і болять. Щоб уникнути болю, роби невеликі перерви кожну годину, роби зарядку для очей і використовуй очні краплі, які зволожать і знімуть неприємні відчуття.
2. Хвороби2.1. Біль в очах — це сама по собі не хвороба, а тільки один із симптомів. Одним з найнебезпечніших захворювань очей є глаукома, яка теж супроводжується хронічним і сильним болем одного або обох очних яблук.
2.2. Біль може з'являтися при інфекційно-запальних захворюваннях (кератит, кон'юнктивіт, іридоцикліт).
Він супроводжується почервонінням і сльозоточивістю. Щоб уникнути захворювання, не три очі, коли вони болять або сльозяться, мий руки, користуйся особистим рушником і декоративною косметикою.
2.3. Хвороби периферичної або центральної нервової системи
При мігрені очі теж болять, людина бачить "блискавки" перед очима, зображення двоїться, зір падає. Іноді очні яблука болять через запалення трійчастого або лицьового нервів, у цьому випадку хворий відчуває гострий смикаючий біль, схожий за характером на зубний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кращі засоби для лікування сухості очей2.4. Алергія
Якщо ти схильна до алергії, то можеш відчути сльозоточивість, світлобоязнь і набряк слизової оболонки очей. Якщо ти помітила ці симптоми, а також нежить і свербіж, значить, це алергія.
2.5. Захворювання сполучної тканини
При вузликовому періартриті та СЧВ відбувається ураження судин, які живлять очі, що може призводити до болю.
2.6. Інфекції
Якщо у тебе гайморит або фронтит (хвороби органів, які знаходяться поруч з очима), то біль може перекинутися на очі. Якщо ти підхопила інфекцію, при якій підвищується температура, наприклад, грип, очі теж можуть боліти.
2.7. Хвороби хребта
Часто очі болять при остеохондрозі, адже неприємні відчуття викликані порушенням кровообігу в артеріях хребта.
3. ТравмиУдар, мікротравма стають поширеною причиною болю в очах. Порошинка в оці, пошкодження або інше обов'язково відіб'ється на здоров'ї очного яблука. Якщо через кілька днів ти відчула полегшення, то травма була несерйозною. Якщо ж біль залишився, треба піти до лікаря-офтальмолога.