1. Не лягайте спати, якщо немає бажання.Не треба змушувати себе заснути, якщо не хочеться - це викличе зайве роздратування. Краще зайнятися якоюсь спокійною справою - почитати книжку, зайнятися рукоділлям - або послухати приємну музику, звуки природи.
2. Не кладіть біля голови працюючі електроприлади.Особливо це стосується телефонів - вони створюють магнітне випромінювання, яке сприяє порушенню сну.
3. Слідкуйте за харчуванням.Виключіть зі свого раціону алкоголь, а також продукти, в яких містяться кофеїн, стимулятори та енергетики. До них відносяться кава, кола, чорний чай, тонізуючі напої, шоколад. Крім того, споживання на ніч важкої і жирної їжі (м'ясо, бобові, сирі овочі, чорний хліб) викликає безсоння, оскільки організм змушений займатися не відпочинком, а перетравлюванням з'їденого.
4. Вечеряйте не пізніше, ніж за 3 години до сну.Причому вечеря повинна бути легкою - в ідеалі тільки овочеві та молочні продукти. Зовсім виключати вечерю не рекомендується, оскыльки це теж може викликати безсоння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ви перевтомлюєтесь: 7 основних причин5. Займайтеся спортом.Регулярні заняття спортом дозволяють не тільки тримати в тонусі м'язи, але і сприяють емоційній розрядці, зміцнюють нервову систему. Проте не варто займатися спортом на ніч - заняття краще припинити за 4-5 годин до сну. При бажанні перед сном ви можете зробити невелику релаксуючу розминку - наприклад, на розтяжку.
6. Не лягайте спати з холодними ногами.Це може дратувати нервову систему і заважати заснути. Якщо ноги замерзають, одягніть шкарпетки або покладіть в ліжко під ноги грілку.
7. Зробіть ароматерапію.Найчастіше використовують олію лаванди, перцевої м'яти, мускатного горіха, лимона, троянди, які благотворно впливають на нервову систему, допомагаючи розслабитися і зняти напругу.