Рідко яка людина спить 7-8 годин на добу, як рекомендують терапевти та лікарі. Десь шість годин сну, комусь вдається увірвати 5 годин блаженства... А в результаті отримуємо багато хвороб і дивуємось - звідки воно у нас? Чим загрожує недосип щодня навіть по 30 хв - читайте у "Країні Здоров'я"
Недосипання впливає на рівень цукру у крові
Професор Шахрад Тахер з Медичного коледжу Вейлл Корнелл вважає: якщо людина позбавляє себе 30 хвилин сну, це неминуче призведе до набору ваги і до проблем з контролем рівня цукру в крові. Як показало дослідження, коли людина недосипала 30 хвилин, це справляло стійкий ефект на вагу і обмін речовин.
Тахер зібрав 522 добровольців, у яких нещодавно діагностували діабет 2 типу. Він розбив їх на три групи - "звичайне лікування", "особливий режим фізичної активності", "особливий режим харчування і активності". Добровольці заповнювали щоденники сну протягом 7 днів. На початку вираховувалася брак часу сну. При цьому у добровольців заміряли співвідношення ваги і зросту, обхват талії, інсулінову чутливість.
Виявилося, порівняно з людьми, які отримували сон в повному обсязі, ті, хто недосипав, на 72% частіше страждали від ожиріння. Через 6 місяців брак сну пов'язувався не лише з ожирінням, але і з інсуліновою стійкістю, а через рік - кожні втрачені 30 хвилин сну підвищували ризик ожиріння і інсулінової стійкості на 17% і 39% відповідно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою