Медики стверджують, що саме безпричинне позіхання, яке навалюється раптом посеред робочого дня, є першою ознакою серйозних хвороб, що розвиваються, наприклад, цукрового діабету або навіть розшаровування аорти.
Дійсно, деякі фахівці пов'язують безпричинне позіхання з цукровим діабетом другого типу. Як правило, позіхання з'являється при недоліку харчування головного мозку. Тобто людина вдихає повітря за допомогою позіхання, щоб наситити головний мозок киснем. При цукровому діабеті рівень глюкози в крові підвищений, але в мозок вона не надходить.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вижити гіпотонікам: поради від лікарівПо клітинах організму глюкозу транспортує інсулін - спеціальний гормон підшлункової залози. Там вона перетворюється на енергію, необхідну для життєдіяльності організму. Однак при діабеті спостерігається дефіцит інсуліну або порушення чутливості клітин до нього, в результаті чого глюкоза не перетвориться в енергію. Це викликає у людини неймовірну втому і сонливість. З цієї ситуації є вихід — схуднути, це дозволить глюкозі потрапляти в клітини, а не руйнувати судини.
Безпричинне позіхання і сонливість протягом дня може бути ознакою абструктівного нічного апное — зупинки дихання уві сні, що призводить до нестачі кисню. Це явища часто трапляється у хропунів, коли на висоті хропіння виникає зупинка дихання, людина замовкає, потім схропне і починає дихати знову.