Однією з найпоширеніших причин запаморочення є артрит шийного відділу хребта, який найчастіше вражає людей похилого віку. У цьому випадку запаморочення починається слідом за нахилом або поворотом голови, коли здавлюються кровоносні судини, що живлять ділянки головного мозку, відповідальні за рівновагу.
Наступна поширена причина — інфекційне ураження вестибулярного апарату. Часто таке захворювання є наслідком вірусних інфекцій респіраторного характеру (звичайна застуда або грип, рідше - бактеріальна інфекція середнього вуха).
Також запаморочення може супроводжувати захворювання внутрішнього вуха, хвороба Меньєра, в поєднанні з втратою слуху і шуму в одному або обох вухах. Люди, схильні до мігрені, часто страждають запамороченням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 звичок які варто набути перед сном для молодості та здоров'яЗапаморочення може бути одним з побічних ефектів внаслідок прийому деяких антибіотиків, в результаті зловживання алкоголем або як симптом харчового отруєння, теплового удару.
Природним симптомом запаморочення стає при травмі голови, розсіяному склерозі, інсульті, пухлині нерва, що з'єднує внутрішнє вухо з головним мозком. Часто запаморочення виникає у людей з перепадами артеріального тиску.