Практично завжди, для лікування нудоти використовують нейролептики. До них слід відносити препарати аміназину, Етаперазін. Рідше при спостереженні симптомів нудоти використовуються антигістамінні препарати. Найбільшого ефекту можна домогтися використовуючи димедрол, діазолін або піпольфен. Антисеротонінові препарати, перитол використовуються рідше. У деяких випадках лікування відбувається препаратами блокаторами дофамінових рецепторів: алізапрід, церукал, діметпрамід. Не менша ефективність при лікуванні нудоти досягається при використанні препаратів типу аерон, метацин, платифілін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми та причини виразки шлунку: розпізнаємо захворюванняЗ підручних засобів, які використовуються при лікуванні нудоти можна виділити скибочку імбиру. Його необхідно засунути під язик і повільно розсмоктувати. Протягом півгодини напад нудоти спаде. Імбир витягувати не варто до повного зникнення симптомів.
У випадках безперервної нудоти, слід призначити курси голковколювання або психотерапії. Це варто робити тільки в тому випадку, якщо причинами нудоти не є хронічні хвороби, лікування яких передбачає позбавлення від нудоти.
Не існує універсальних ліків від нудоти. Так що перш ніж почати їх прийом, слід з’ясувати причини виникнення нудоти. У деяких випадках може допомогти «Димедрол», в інших «Мотиліум», в третіх просто виклик блювоти за допомогою слабкого розчину марганцівки або відвар м’яти з лимоном.
Якщо напади нудоти постійні і безперервні, слід звернутися до лікаря, який з’ясує першопричини виникнення нудоти і при комплексному лікуванні обов’язково позбавить від цього досить неприємного явища.