1. Духота, повітря, насичене вуглекислим газом, призводять до кисневого голодування і спазму судин головного мозку.
Що робити? Кожні 30-40 хвилин влаштовувати провітрювання або виходити на вулицю або балкон.
2. Всі знають, що цукор у великих кількостях шкідливий для здоров’я. Але на тлі голоду може виникнути сильний головний біль через зниження рівня глюкози в крові.
Що робити? Намагатися харчуватися дрібно – часто, але невеликими порціями. Якщо починає боліти голова, з’їсти шматочок хліба або овочевий салат – джерела «повільних» вуглеводів.
3. Перевантаження нервової системи, розумова перевтома призводить до головного болю. Ускладнюють ситуацію тривале напруження очей і довге знаходження в одній позі.
Що робити? Влаштовувати 5-10-хвилинний відпочинок щогодини – зробити зарядку або просто пройтися трохи пішки.
4. До головного болю можуть привести як недосипання, так і занадто довгий сон. У першому випадку нервова система не отримує достатнього відпочинку. У другому відбувається надмірне розслаблення судин і в якійсь мірі енергетичне голодування.
Що робити? Спати по 7-8 годин на день. Намагатися вставати і лягати в один і той же час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вздуваються вени на руках: основні причини5. Утруднюючий одяг: тугі краватки, коміри і шарфи перетискають великі і дрібні судини, утруднюючи кровопостачання головного мозку.
Що робити? Послабити стискуючий одяг і намагатися не носити його довше 2-3 годин. Мода – це добре, але здоров’я дорожче.
6. Тривалі запори приводять до отруєння організму продуктами обміну речовин.
Що робити? Їсти більше продуктів, багатих на клітковину і пектинами (овочі, фрукти, цільні злаки), і досить рухатися.
7. Недолік рідини в організмі призводить до згущення крові, порушення роботи судин і підвищенню роботи судин і підвищенню рівня токсинів.
Що робити? Пити достатню кількість чистої води. 1,5 л на добу – це необхідний мінімум. У спекотні дні потреба в воді збільшується.