1. Порушення природного балансу між плесновими кістками стопи, які беруть на себе і перерозподіляють вагу тіла при ходьбі. Найменші анатомічні відхилення, наприклад, коли одна з кісток аномально довга або травмована, або інтенсивні ударні навантаження на плеснові кістки, постійно супроводжуючі ходьбу і біг (особливо підтюпцем), можуть викликати біль різної інтенсивності в зведенні і підйомі ноги.
2. Мозолі, натоптиші, тріщини на п’ятах, врослий ніготь, кісточка на великому пальці та інші спочатку анатомічно непередбачені утворення, які не дозволяють рівномірно розподіляти вагу тіла по стопі.
3. Плоскостопість – як поперечна, так і поздовжня.
4. Мікротравми, удари, ушкодження шкірних покривів (порізи, опіки та ін.).
5. Носіння незручного взуття: занадто тісного або вільного, дуже вузького, неправильно підібраного в підйомі, без супінатора, з каблуком вище 7см (при постійному носінні), зовсім без каблука (балетки, кеди), дуже тугого (характерно для осіннього і зимового взуття ) або сильно зашнурованого, з жорсткою підошвою, що не гнеться.
6. Цукровий діабет, який може провокувати невропатичні болі в стопі, в тому числі в місті підйому ноги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зуб мудрості: чи варто його видаляти, якщо болить7. Надлишкова маса тіла.
8. Артрит та інші дегенеративні патології суглобів (наприклад, збільшення головки плеснової кістки).
9. Біг підтюпцем в жорсткій взуття або по твердому покриттю (бетонному або асфальтовому) в рази збільшує ударне навантаження на плеснові кістки, що призводить до больових відчуттів.
10. Похилий вік – у міру старіння на стопі стоншується жировий амортизаційний прошарок, що збільшує навантаження на плеснові кістки при ходьбі і бігу, а значить, і їх вразливість.