Крайні в обох рядах зуби звичайно доставляють нам найбільше проблем. Як правило, вони з'являються у віці 18-25 років. Іноді раніше чи набагато пізніше. Зубів мудрості чотири, але деякі з них можуть вирости лише наполовину або взагалі не вилізти назовні. Дуже часто їх поява супроводжується сильним болем, підвищенням температури тіла. При поганій гігієні він покривається карієсом, що може призвести до серйозних проблем.
Так як зуб мудрості розташовується в кінці ряду і його появи не передує молочний зуб (а значить місце для його прорізування не підготовлене), то зростає моляр дуже повільно. У щілиніи, яка утворюється в яснах при його прорізуванні, часто затримується їжа, тому наприкінці зубного ряду може розвинутися перикоронарит (запалення слизової оболонки ясен навколо непрорізаного зуба).
Особливу увагу необхідно приділяти десневій кишен над зубом, куди забиваються залишки їжі. Після прийому їжі необхідно полоскати рот теплим сольовим розчином і ретельно чистити зуби щіткою. В іншому випадку скупчення найдрібніших частинок їжі в цій кишеньці може призвести до появи гною і тоді для усунення запалення потрібно хірургічне втручання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зменшити чутливість зубів в домашніх умовахЗуб мудрості, місце якого з одного боку не обмежене сусіднім моляром, може рости зовсім у різних напрямках. Наприклад, він може розташуватися перпендикулярно іншим зубам і не вилізти назовні. Або рости криво, натискаючи на сусідній зуб і викликати деформацію зубного ряду. Або прорізуватися в сторону щоки, тим самим травмуючи її слизову оболонку.
Щоб уникнути появи перікороніта і наступних проблем з сусідніми зубами, необхідно зробити рентген, щоб визначити напрямок росту моляра. Тому при появі болю в кінці зубного ряду слід звернутися до стоматолога, щоб вчасно усунути можливий запальний процес.