У першу чергу потрібно досягти оптимального
співвідношення між режимом праці та відпочинком. Особливо це стосується людей, чиї кровні родичі страждали гіпертонічною хворобою. Вони повинні працювати тільки в денну зміну. У наш час для психоемоційних перенапружень обов'язково має бути розрядка нервової системи. Особливо корисні прогулянки на свіжому повітрі, риболовля, плавання, спокійна музика і т.д.
Регулярне і помірне
фізичне навантаження особливо корисне на ранніх стадіях захворювання. Недарма кажуть, що рух — це життя. Ніякий медикамент не розширює судини на такий тривалий час і так сильно, як робота м'язів. Особливо корисні плавання, ходьба, біг. У будь-якому випадку треба порадитися з лікарем високої кваліфікації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три продукти, які забезпечать здоров'я серцяЗ метою розширення переферичних судин і зниження цим артеріального тиску рекомендують відвідування сауни. Потрібно робити 2–3 заходи по 5–10 хвилин з відпочинком між заходами 30–40 хвилин. Під час перебування в сауні беруть чай з потогінних трав з обов'язковим включенням у нього рослин, які знижують підвищений тиск. Це цвіт липи (0,5 частини), лист смородини (0,5), звіробій (2), квітки конюшини (0,5), мати-й-мачуха (2), шипшина (2), плоди горобини (2) , м'ята (0,5), деревій (2), ягоди малини (1).
Харчування має відповідати енергетичним витратам і бути збалансованим. Співвідношення білків, жирів, вуглеводів — 1:1:4. Також треба зменшити споживання кухонної солі. Корисно їсти кавуни.
Про
шкідливі звички говорити не доводиться. Куріння, алкоголь і т.д. здоров'я не додадуть.
Щоб менше ковтати хімії, особливу увагу слід приділяти
фітотерапії. Для кожної людини підбираються оптимальні комбінації лікарських рослин. Лікування проводять за індивідуальними схемами. У початкових стадіях гіпертонії фітотерапія є основним методом лікування. У разі стійкого високого тиску на тлі фітопрепаратів призначають гіпотензивні препарати. Лікування травами тривале, через кожні 2 місяці робиться двотижнева перерва.